Wymiana okien i naprawy kominów w budynkach komunalnych

Wymiana okien i naprawy kominów w budynkach komunalnych

Jeszcze w tym roku MZNK wymieni stolarkę okienną w 42 lokalach mieszkalnych. Aktualnie jednostka wykonuje także remonty kominów, przewodów dymowych i wentylacyjnych w budynkach należących do gminy.

Wymiana stolarki okiennej
Do MZNK co roku trafia wiele wniosków o wymianę okien. W miarę możliwości finansowych są one systematycznie realizowane, jednak w pierwszej kolejności są wymieniane okna, które stwarzają niebezpieczeństwo dla mieszkańców lub ze względu na zły stan techniczny nie nadają się do dalszej eksploatacji.
W tym roku MZNK podpisał już trzy umowy na wymianę stolarki okiennej w lokalach mieszkalnych wchodzących w skład zasobu gminnego. Nowe okna PCV zostaną zamontowane łącznie w 42 mieszkaniach komunalnych oraz w jednej klatce schodowej. Całkowity koszt tych prac przekracza 132 tys. złotych. Ostatnie prace w ramach zawartych umów powinny zakończyć się w tym miesiącu.

Naprawa kominów
Aktualnie MZNK prowadzi także prace remontowe na dachach budynków gminnych. Wybrana przez jednostkę firma wykonuje remont kominów w czterech budynkach mieszkalnych i trzech budynkach użytkowych. W jednym budynku remontowane są trzony kominowe oraz pokrycie dachu. Natomiast w trzech budynkach w Szczakowej, przy ulicy Jagiellońskiej 19, Jagiellońskiej 62 i Sosnowej 3 dobudowywane są brakujące przewody dymowe i wentylacyjne. Te prace również powinny zakończyć się najbliższym czasie.