Remonty pustostanów

Remonty pustostanów

Nakłady finansowe, jaki trzeba ponieść modernizując jeden pustostan nie są wcale małe. Wynika to z faktu, że prawie wszystkie kwalifikują się do kapitalnego remontu. Zaniedbane, często mocno zdewastowane pomieszczenia zamieniane są w estetyczne mieszkania. Jeszcze w tym roku zostaną wyremontowane kolejne mieszkania w zasobie gminnym.

 

Wyłoniony w pierwszym postępowaniu przetargowym wykonawca, firma Sport – Bud z Chrzanowa, aktualnie remontuje 5 lokali w budynkach przy ulicach: Azot, Lipowej, Rapackiego, Morcinka i Staffa. Łączny koszt remontu – 109 tys. zł. W drugim postępowaniu został wyłoniony wykonawca remontu kolejnych 5 mieszkań zlokalizowanych w budynkach przy ulicach: Inwalidów Wojennych, Pożarowej i Koszarowej (3 lokale). Zadanie wykonuje Zakład Remontowo – Budowlany Włodzimierz Ziętek z Jaworzna. Koszt – 128 tys. zł. Prace rozpoczęły się w połowie listopada i potrwają do połowy grudnia.
Dzięki realizacji tego zadania 10 kolejnych lokali będzie przeznaczonych do zasiedlenia przez mieszkańców Jaworzna. Koszt remontu jednego mieszkania wynosi od 20 do 30 tys. złotych.