Dbaj o swoje

Dbaj o swoje

Pracownicy MZNK regularnie kontrolują stan wyposażenia gminnych placów zabaw. W ostatnim czasie stwierdzili liczne dewastacje i kradzieże wyposażenia i urządzeń służących do zabawy dzieci. Każdy przypadek dewastacji lub kradzieży mienia gminnego jest zgłaszany policji.
Obiektem największej liczby dewastacji są place zabaw, które powstały w ubiegłym roku z inicjatywy mieszkańców, którzy wnioskowali o ich wybudowanie ze środków Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.
W tym roku na placu zabaw w Szczakowej został uszkodzony zestaw zabawowy „słonecznik” (wieża ze zjeżdżalnią), elementy karuzeli, fragment ogrodzenia. Łączna kwota, którą MZNK przeznaczył na naprawy placu w Szczakowej związane z dewastacjami i kradzieżami wynosi blisko 3 tysiące złotych. Wandale nie oszczędzili także placu zabaw przy ul. Jaszuńskiego na Długoszynie. Uszkodzone zostało ogrodzeni i furtka wejściowa.
– Wszystkie stwierdzone przez pracowników MZNK uszkodzenia mienia gminnego zgłaszane są policji. Jeśli dysponujemy zapisami monitoringu wizyjnego to załączamy je do wniosków o ściganie sprawców – mówi dyrektor MZNK Tomasz Jewuła. – Prosimy również mieszkańców, aby pomogli nam w dbaniu o mienie komunalne w końcu place zabaw, które wybudowaliśmy służą naszym dzieciom.
Apelujemy do świadków dewastacji i kradzieży mienia gminnego. Wszelkie tego typu sytuacje powinny być natychmiast zgłaszane Straży Miejskiej lub Policji. Dbajmy o swoje!